Lopuch kořen jemně mletý

Kód: 1438
Neohodnoceno
529 Kč / ks
Skladem

Prvořadou léčivou schopností lopuchu je silné čištění krve. To ho řadí mezi výborné rostlinné prostředky na všechny druhy kožních chorob, přičemž se používá zevně i vnitřně. Známé jsou příznivé účinky lopuchu na růst vlasů, pomáhá proti vypadávání, při lupech i maštění vlasů. Bylina trochu prohání, vyvolává pocení a posiluje při jarní únavě. Při vnějším použití pomáhá bylina z lopuchu při plísňových onemocněních kůže a slouží také k omývání obličeje při mastné pleti a akné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kořen lopuchu příznivě působí při poruchách trávicího traktu a celkově posiluje organismus. Má i účinky močopudné a potopudné. Povzbuzuje látkovou výměnusnižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje činnost jater a žlučníku. Kořen lopuchu lze použít při dně, revmatismu, při močových kaméncích, při zánětech trávícího ústrojí a při peptickém vředu. Při současném vnitřním i vnějším podávání jí lze často vyléčit i chronické ekzémy a jiné kožní poruchy vzniklé v důsledku špatné látkové výměny. Silný odvar z kořene vtíraný několikrát týdně do pokožky hlavy posiluje růst vlasů. Mladé, čerstvé a pomačkané listy přiložené na nehojící se rány, pohmožděniny nebo kožní záněty mohou napomoci k jejich léčení. Čerstvá šťáva z kořene je výborným kožním lékem - užívá se vnitřně nebo zevně na potírání ekzémů, vředů, akné či ran. Po zaschnutí se smyje čajem z kořene. V lékařství se používá lopuchový olej proti padání vlasů a lupům. V homeopatii se lopuchu užívá proti kožním nemocem, ekzémům a lupům a na revmatické bolesti.

Použití Lopuchu

Lopuch působí jako mírně močopudný prostředek, používá se při zvýšeném zadržování vody v těle a jako posilující prostředek při rekonvalescenci a jarní únavě. Rovněž slouží jako podpůrný prostředek při léčbě cukrovky. Zevní použití je významnější –  silný odvar z kořene nebo listů se uplatňuje při ošetřování svědivých ekzémů, otoků, hnisavých a špatně se hojících ran.

Příprava Lopuchu

Nálev- čaj připravíme přelitím 2 čajových lžiček kořene lopuchu 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se mezi jídlem 3 – 4x denně. Slabší nálev se připraví ze 2 čajových lžiček na 400 ml vroucí vody - čaj se nechá přes noc odstát a užívá se pak 4x denně po 100 ml. Odvar k zevnímu použití - 2 lžičky kořene zalijeme 0,25 l vody, přiklopíme a vaříme 5 minut. Poté scedíme.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: