Rybíz černý plod - celý

Kód: B4/100
Neohodnoceno
od 64 Kč / ks

Zvolte variantu

Černý rybíz používáme jako pomocný prostředek při infekčních zánětech dýchacích cest, při chronických zánětech močových cest a ke snížení kapilárního krvácení. Je to prostředek zvyšující látkovou výměnu při zánětech kloubů a při revmatických onemocněních. Černý rybíz je bohatým zdrojem vitaminu C.

Detailní informace

Hmotnost: 100 g
Objednáno | B4/100
64 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Skladem | B4/250
117 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Objednáno | B4/1 K
361 Kč / ks

Detailní popis produktu

K léčebným účelům černého rybízu slouží listy i plody. I když obsahují prakticky stejné látky, jejich použití se trochu liší. Mají výrazné močopudné působení, pomáhají při zánětech močových cest a měchýře, preventivně působí proti ledvinovým kamenům. Vyvolávají pocení, uplatňují se při nemocech z nachlazení, dýchacích cest a černém kašli u dětí. Též povzbuzují látkovou přeměnu a pomáhají při průjmech. Zkušené kuchařky přidávají několik lístečků rybízu do nakládané zeleniny – zlepšují chuť a nekazí se. Konzumace plodů posilujeimunitní systém organismu, zlepšuje činnost srdce, uklidňuje a zlepšuje náladu. Čerstvá šťáva nebo silný odvar ze sušených plodů jsou vhodné na kloktání při angině a zánětech v ústní dutině a jako jeden z mála rostlinných léků pomáhají při ochraptění a přetažení hlasivek. Černá bobulka plodu je jako „multivitaminerální „ tabletka. Toto vymyšlené slovo zdůrazňuje, že rybíz obsahuje nejen množství nejpotřebnějších vitaminů, včetně důležitého vitaminu C, ale také mnoho cenných minerálů, a to v ideálním vyváženém poměru. Stačí 30-40 bobulek čerstvých plodů, abychom si zabezpečili příjem denní potřeby téměř všech látek potřebných pro zdraví. Blahodárné působení černého rybízu na lidský organismus při běžném užívání nemá žádné nepříjemné účinky.

Použití Rybízu černého

Černý rybíz působí močopudně a potopudně, protihnilobně, používá se při léčbě artritidy, průjmu a k posílení žaludku. Zevně se odvar z plodů černého rybízu používá jako antibakteriální prostředek na kloktání při zánětu sliznic dutiny ústní, nebo na obklady k léčení ran.

Příprava Rybízu černého

Nálev - čaj - 2 lžičky sušených bobulí přelijeme 0,25 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně. Nebo lze použít jako kloktadlo, kdy nálev zředíme s vodou 1:1. 

Dávejte si pozor!

Dlouhodobé užívání není vhodné!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: