Rakytník řeštlák. plod

Kód: F2-11/565/100
Neohodnoceno
od 130 Kč / ks

Zvolte variantu

Rakytník je znám po tisíciletí jako léčivá rostlina, plody rakytníku jsou oranžové bobulky, hodně kyselé až trpké chuti, ovšem plné celé řady vitamínů. Rakytník řešetlákový posiluje obranyschopnost organismu, užívá se jako prevence proti chřipkám a dalším infekčním onemocněním. Léčivý olej je ve všech částech rostliny, ale nejvíce v plodech. Používají se při zánětech v zažívacím traktu, žaludečních vředech, Crohnově chorobě, zanesených žlučovodech, zácpě, jaterních chorobách a hemeroidech.

Detailní informace

Hmotnost: 100 g
Objednáno | F2-11/565/100
130 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Objednáno | 565/250
269 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Na dotaz | 565/1 K
691 Kč / ks

Detailní popis produktu

Rakytník řešetlákový obsahuje fenolové sloučeniny, které dávají plodům rakytníku žlutooranžovou barvu a jsou příčinou trpké chuti a baktericidních účinků. Olej z plodů obsahuje karoteny a jsou v něm rozpuštěny všechny možné olejové vitamíny, proto se doporučuje užívat i při ateroskleróze, zvýšeném cholesterolu, poruchách prokrvení, infarktech, mrtvicích, trombózách, poruchách břišních mízovodů, při nedostatku olejových vitamínů a antioxidantů, únavnosti, v rekonvalescenci. Rostlina se dá využít téměř celá, v kůře a trnech jsou údajně látky s protinádorovou aktivitou. Zevně se rakytníkový olej osvědčil na rány, popáleniny, křečové žíly, omrzliny, bércové vředy, na poševní záněty a hemeroidy. 

Použití Rakytníku řešetlákového

Rakytník řešetlákový pozitivně ovlivňuje činnost jater, plic a trávící funkce. Dále pomáhá proti nejrůznějším kožním problémům, jako je akné, popáleniny nebo omrzliny. Z dalších účinků je to jeho čistící schopnost na celý  organismus a může se tedy užívat i při detoxikacích. Rakytník reguluje krevní oběh a ovlivňuje krvetvorbu. Je účinný při revmatismu a jeho užívání zvyšuje odolnost vůči stresu.

 

Příprava Rakytníku řešetlákového

Čaj se připraví ze sušených plodů, které pak můžeme zkonzumovat. Dvě polévkové lžíce zalijeme 1/2 l vody a 5 minut povaříme. Pro obměnu lze rakytník smíchat např. s listy maliníku, máty nebo borůvky. Plody rakytníku se mohou zpracovávat na džemy, marmelády, kompoty, sirupy, limonády, džusy, léčivé masti, oleje..

Dávejte si pozor!

Rakytník řešetlákový je možné užívat i dlouhodobě, nemá žádné vedlejší účinky. Je vhodný i pro děti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: