Proskurník nať řez.

Kód: D18/101
Neohodnoceno
od 56 Kč / ks

Zvolte variantu

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek. Při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Používá se k usnadnění odchodu hlenů z dýchacích cest při zánětech sliznice dýchacích orgánů. Zevně jako kloktadlo při zánětech mandlí.

Detailní informace

Hmotnost: 100 g
Objednáno | D18/101
56 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Skladem | D18/250
94 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Objednáno | D18/1 K2
265 Kč / ks

Detailní popis produktu

Sliz v obsažený v proskurníku chrání sliznice před škodlivými vlivy, proto tlumí kašel, ulehčuje odkašlávání a mírní dráždění sliznice. Užívá se při chorobách plic a průdušek, angíně, bolesti v krku, astmatu. Proskurník se osvědčil i při obtížích močových cest, ledvin či trávícího ústrojí, těžké průjmy, ale i zácpy, neboť sliz mechanicky podporuje vylučování stolice. Zevně se užívá při popáleninách nebo poleptání, na abscesy, na špatně se hojící rány nebo na změkčení zatvrdlin. Proskurník užíváme jako podpůrný prostředek při zánětech sliznice dýchacích orgánů (při kašli, černém kašli, kataru cest dýchacích a bronchiálním astmatu). Dále při zánětlivých onemocněních močových cest a při průjmu, zejména při těžkých průjmech dětí. Zevně ke kloktání při zánětech mandlí a dutiny ústní. 

Použití Proskurníku

Proskurník užíváme vnitřně v nálevu jako podpůrný prostředek při zánětech sliznice dýchacích orgánů (při kašli, černém kašli, kataru cest dýchacích a bronchiálním astmatu. Dále při zánětlivých onemocněních močových cest a při průjmu. Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. Můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.

Nálev - čaj si připravíme přelitím čajové lžičky nati 0,25 l horké vody, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Užívá se obvykle 3x denně, u malých dětí postačí 2x denně, ráno a večer. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. 

Dávejte si pozor!

Čaj z proskurníku je velmi jemný a nemá nepříjemnou chuť, proto je vhodný i pro děti.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: