Plavuň nať

Kód: F1-3/862/100
Neohodnoceno
od 67 Kč / ks

Zvolte variantu

Plavuň se v lidovém léčitelství používá hlavně zevně do koupelí proti křečím a při léčbě revmatických potíží. Plavuňový prášek se užívá jako zásyp, hlavně při kožních zánětech. Může se používat i na otevřené rány. K vnitřnímu užití se doporučuje pouze v homeopatických dávkách, podávání a velikost dávky určuje homeopat.

Detailní informace

Hmotnost: 100 g
Na dotaz | F1-3/862/100
67 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Objednáno | F1-3/862/250
122 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Na dotaz | 8594196290366/1 K
364 Kč / ks

Detailní popis produktu

Plavuň velmi dobře působí na močové cesty. Proto se plavuň používá při onemocněníchmočového měchýře, na bolesti varlat a při zastaveném močení. Uplatnění najde plavuň také při chronických onemocněních žaludku, jater a žlučníku. Při dně a revmatismu ve spojení s deformacemi kloubů pomáhají koupele v odvaru z plavuně. Plavuň uvolňuje křeče a to se využívá především zevně. Na bolestivé místo, například při křečích v lýtkách, přiložíme obklad a zároveň pijeme čaj z plavuně. Prášek z výtrusnic slouží i k zasypávání ran, oparů, mokvajících a svědících vyrážek nebo při zánětlivých onemocněních pokožky, zvláště u dětí.

Použití Plavuně

Vnitřně se plavuňových výtrusů užívá při onemocnění jater nebo při zánětu močového měchýře či ledvin, zevně pak jako zásypu na kožní záněty, mokvavé ekzémy, vyrážky, na svrab nebo vředy. Pokožku nedráždí a dobře ji vysušuje. Nať se užívá převážně zevně ve formě obkladu nebo koupele. 

Příprava Plavuně

Nálev - jedna čajová lžička se zalije 1/4 l vroucí vody a zakryté se nechá 15 minut vylouhovat. Spory se podávají ve formě prášku - 4x denně na špičku kulatého nože, nebo ve směsi s medem. Příprava odvaru - 2 čajové lžičky drogy se povaří 15 minut v 1/4 l vody. 

Dávejte si pozor!

Při běžném použití je plavuň neškodná, nať však obsahuje látky podobné indiánskému jedu kurare, který způsobuje ochrnutí centrální nervové soustavy, proto ji vnitřně užíváme velmi opatrně a ne dlouhodobě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: