Jetel červený nať s květem

Kód: 670/100
Neohodnoceno
od 61 Kč / ks

Zvolte variantu

Jetel se uplatňuje při průjmech, při bronchitidě, revmatismu, při oteklých lymfatických žlázách i při cukrovce. Zevně se používá na ekzémy, hnisavé rány a ke koupelím. Obsahuje řadu estrogenních látek a je proto vhodný k užívání v klimakteriu či při nepravidelnostech menstruačního cyklu. V lidovém léčitelství se květ jetele používá do obkladů při příušnicích, černém kašli, chronických kožních onemocněních a bércových vředech.

Detailní informace

Hmotnost: 100 g
Momentálně nedostupné | 670/100
61 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Momentálně nedostupné | 670/250
105 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Momentálně nedostupné | 670/1 K
314 Kč / ks

Detailní popis produktu

Čaj z květů jetele má dezinfekční účinky na trávicí trakt, pomáhá při nadměrném vylučování slin a příznivě ovlivňuje slinivku břišní, jejíž selhání je hlavní příčinou vzniku cukrovky. Jetel rolní se také přidává se do čaje pro zastavení zvracení. Jetel plazivý se upřednostňuje při ženských onemocněních na zastavení bělotoku, ale i při revmatismu. Jetel luční se nejvíc využívá proti průjmům a při bronchitidě pro jeho stahující účinky. Všechny tři druhy jetele můžeme pro jejich dezinfekční účinky využít i zevně. Jsou oblíbenou přísadou do bylinných koupelí, osvědčují se na zhotovení obkladů z čerstvých podrcených květenství nebo k omývání silným odvarem při hnisavých ranách, ekzémech a kožních vyrážkách. Samotný jetel se používá jen zřídka, i když je úplně neškodný. O to více si ceníme jeho vlastností v různých čajových směsích, kde jako přísada také zlepšuje chuť a vůni.

Použití Jetele červeného

Květ jetele se užívá proti průjmům, při bronchitidě, revmatismu, na oteklé lymfatické žlázy a při cukrovce. Zevně pak ve formě koupelí jako kožní dezinfekce

Příprava Jetele červeného

Nálev - čaj - 2 lžičky sušeného květu jetele zalijeme 1/4 l vroucí vody a v přikryté nádobě 15 minut louhujeme, poté scedíme a pijeme 2 - 3x denně.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: