Které čaje jsou v zimě ty pravé?

zima-ovečky

Lednový sníh překvapil svou krásou.

Zima je v plném proudu. Letošní rok nám hned z kraje dopřál úžasnou sněhovou nadílku. Sníh se stále sype a milosrdně tak zakrývá všechny nerovnosti a tvoří tak nádherný minimalistický pohled na krajinu. Půvabné sněhové vločky, malé architektonické skvosty, nám ve svém velkorysém množství dopřávají věnovat se opravdovým zimním radovánkám.

vločka

 

Jak se v zimě nejlépe zahřát?

Samozřejmě odhazováním kupy sněhu z příjezdové cesty :).

Vracíte se domů s fotkou monstrózního iglú a legračního sněhuláka a celí jste příjemně omrzlí. Chtělo by to pak odměnu za zásluhy a tím může být bezpochyby výborný zimní čaj. A než dáte sušit všechny svršky i spodky, vodu máte ohřátou.

zena-pije-caj

Skvělé sypané čaje, které v zimě zaručeně zahřejí:

ČAJ NA ZAHŘÁTÍ - skořice má prohřívací účinky a společně se zázvorem a lékořicí tvoří jedinečnou a voňavou čajovou kompozici.

ČAJ S KARDAMOMEM - jedinečně lahodná čajová směs medového rooibosu, badyánu a lékořice zdokonalená kardamomem. To zkrátka musíte ochutnat.

ČAJ PRŮDUŠKOVÝ - máte-li strach, že jste trošku prochladli, preventivně si dejte i tuto skvělou kombinaci bezu, šípku, divizny a lípy, která vašim průduškám velmi prospěje.

ČAJ VÁNOČNÍ - nevadí, že je po vánocích. Čaj vonící po vanilce a koření přijde vhod ve všech zimních dnech.

krabice-s-cajem

Jak znovu načerpat vydanou energii?

Sníte všechno cukroví, co vám od vánoc ještě zbylo?

Jsou i lepší varianty. Tím samozřejmě nehaníme vaše kulinářské umění, ale nabízíme výbornou, ne tak kalorickou variantu. Celodenního lyžování na zasněžených svazích, byť se nezdá, je náročnou disciplínou. To samé platí, když na vycházce do kopce taháte ve sněhu sáňky s nákladem vašich ratolestí.

Čaje plné energie.

ČAJ ENERGIE -  kotvičník, maté a guarana, namíchané v luxusní energetický nápoj, vás zaručeně nakopnou tím správným směrem.

ČAJ OSVĚŽUJÍCÍ - osvěžení v zimě? Ale ano! Osvěžte svou energii a dopřejte si lahodné doušky s příchutí aronie, rakytníku a jahod.

ZELENÝ ČAJ - nejkvalitnější zelený čaj Matcha tea je zaručenou energetickou bombou. Vyzkoušejte, nebudete litovat!

A ještě něco pro fajnšmekry.

Milujete v zimním období svařené víno? Máme pro vás dvě super směsi, které si pro svůj zimní svařáček určitě zamilujete.

svařák

SVAŘÁK JANTAROVÝ - směs koření s jemnou chutí jablek a SVAŘÁK RUBÍNOVÝ - ochucený černým bezem

Rádi vybíráte kousky ovoce z čajových směsí? Pokud nemáte rádi, když vám v nápoji plavou ,,cucky"je pravý čas pořídit si sítko k sypaným čajům? Pokud jej ještě nemáte, koupíte ho ZDE.

s%C3%ADtko%20na%20sypan%C3%BD%20%C4%8Daj