Jaké bylinky jsou vhodné na posílení imunity?

A je to tady! Podzim v plné parádě! Pro mnohé oblíbené roční období plné zářivých barev a hojné sklizně. Pro jiné však ne příliš příjemná skutečnost, že se musí rozloučit s létem. 

Pojďme na to pozitivně!

Co tedy můžeme udělat pro své zdraví a pohodu? Obrňte se!

Nejlepší volbou je doplnit vitamíny a připravit svá těla na boj s různými bakteriemi a infekcí, která je s podzimním obdobím neodmyslitelně spojená. Máte na výběr hned několik možností. Můžete se tzv. nadopovat česnekem a křenem, pokud tedy nebude na závadu výrazné aroma těchto bojovníků s infekcemi. Samozřejmě nesmíme opomenout ani hlívu ústřičnou, kterou vám na posílení imunity dnes doporučí každý. Jenže co s těmi, co nemají rádi houby?

echinacea-purpurea-v-obchodě-atgreen

Třapatka na to má! 

Je to tak! Skvělým pomocníkem v posílení obranyschopnosti organismu je Echinacea purpurea. Nejen že je to překrásná květina, která kolem domu udělá hodně parády a nevyžaduje žádnou extra péči, ale ukrývá v sobě velmi mnoho léčivých látek. Tady u nás jí pro její nezaměnitelný vzhled říkáme třapatka nachová. Výjimečná je i v tom, že podpůrné složky obsahuje každičká část této léčivé byliny. Skvěle pomáhá při nachlazení a pomáhá udržovat imunitu ve výborném stavu.

šípek-plod

Šípek je super!

Úžasné červené šípkové plody jsou jedinečnou ozdobou podzimních dnů. Krásné rudé bobulky ale obsahují obrovské množství vitamínů. Nejen že plody šípku jsou bohaté především na vitamin C a A, ale odvar z nich je neuvěřitelně lahodný. Dopřejte si i vy výjimečné chvíle pohody u šípkového čaje, který zahřeje na těle i na duši. 

Tak vzhůru a bez starostí s bylinami do podzimních dnů!

    šípek slupky sušenétřapatka kořen