Vachta trojlistá list

Kód: 421/100
Neohodnoceno
od 97 Kč / ks

Zvolte variantu

Vachta podporuje tvorbu nové krve, oživuje krevní oběh a celkově posiluje a uklidňuje  organismus. Výborně pomáhá při poruchách trávení, kdy je snížená tvorba slin a celkově při žaludečních potížích. Používá se k usnadnění odkašlávání a jako posilující prostředek v rekonvalescenci. Osvědčuje se zejména při zánětu průdušek. Zevně se používá jako protizánětlivý prostředek 

Detailní informace

Hmotnost: 100 g
Momentálně nedostupné | 421/100
97 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Momentálně nedostupné | 421/250
198 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Momentálně nedostupné | 421/1 K
650 Kč / ks

Detailní popis produktu

Vachta má schopnost upravovat a normalizovat vylučování žaludeční kyseliny, proto ji používáme při jejím přebytku i nedostatku. Může pomoci při léčbě těžkých nebo chronických onemocnění žaludku. Čaj z vachty se doporučuje při zkaženém žaludku, nechutenství a poruchách trávení, při střevních kolikách, onemocnění jater a žloutence. Používá se při migréně, proti zimnici, na snížení horečky a při zvětšené štítné žláze. Můžeme ji užívat samostatně, ale tvoří také dobrou přísadu do směsí, především v kombinaci s jinými hořkými rostlinami - pro povzbuzení chuti k jídlu, neboť podporuje činnost žlučníku a zvyšuje tvorbu trávicích šťáv. Vachta má posilující účinky na celý organismus a pozitivně působí i při dně. V homeopatii se používá proti bolestem nervů, speciálně proti bolestem v tváři.

Použití Vachty

Vachta zlepšuje trávící funkce, zvyšuje sekreci trávicích šťáv a žluče, podporuje funkci jater a žlučníku. Tlumí pocity nevolnosti spojené se zvracením, ovlivňuje střevní peristaltiku, působí mírně projímavě. Příznivě ovlivňuje krvetvorbu.

Příprava Vachty

Nálev - čaj - připravíme zalitím 1 kávové lžičky 1/4 l vroucí vody, 15 minut louhujeme v zakryté nádobě a scedíme. Pijeme 1x denně mírně teplý, neslazený, 30 minut před hlavním jídlem. Může se podávat i ve formě prášku - 4x denně na špičku kulatého nože. Spolu s mátou a kozlíkem je součástí tzv. nervového čaje. 

Dávejte si pozor!

Čaj z vachty i ze směsí, které vachtu obsahují, je zakázaný těhotným ženám a nedoporučuje se pít nepřetržitě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: