Topolovka květ - celý

Kód: C40/50
Neohodnoceno
od 56 Kč / ks

Zvolte variantu

Topolovka je statná okrasná rostlina v našich zahrádkách, barva květů je od bílé přes růžovou, světle červenou, fialovou až po černofialovou. Pro léčivé účely je nejvhodnější nejtmavší černofialová odrůda. 

Detailní informace

Hmotnost: 50 g
Na dotaz | C40/50
56 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Skladem | C40/250
166 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Na dotaz | C40/1 K
540 Kč / ks

Detailní popis produktu

Topolovka má velmi sliznatý květ. Toho se využívá  především k ochraně sliznic celého těla. Používá  se při suchém kašli a zánětech sliznic dýchacích cest, v ústní dutině, žaludku a ve střevech. Pomáhá při  zažívacích potížích, bolestech žaludku. Je doplňkem při léčbě slinivky a sleziny. Užívá se i při slabé či opožděné menstruaci.   
Zevně se používá jako kloktadlo proti bolesti v krku.

Použití topolovky

Topolovka najde široké využití v kosmetice, ve formě výluhu - macerátu se používá k přípravě  kosmetických masek a k omývání problematické a popraskané pokožky. Obklady lze využít k mírnění  bolesti a regeneraci spálené pokožky. Průmyslově se společně s proskurníkem zpracovává na výrobu chladicích emulzí a krémů.  

Příprava topolovky

Z květů toplovky lze připravit nálev, odvar nebo macerát.  Dvě polévkové lžíce drogy se zalijí 1/4 l studené vody, nechají se 10-12 hodin vylouhovat, před podáváním se přihřeje na požadovanou teplotu. Pije se v dílčích dávkách až 1/2 l čaje za den. Odvar připravíme zalítím 20 g květů 1/2 l studené vody, necháme krátce projít varem, 10 minut vyluhovat. Při zánětu střev se užívá po doušcích celý den. Tato bylinka je pro svou příjemnou chuť, vůni i vzhled vhodná do různých čajových směsí.

Dávejte si pozor!

Květy toplovky nemají žádně vedlejší účinky, mohou se podávat i v těhotenství a při kojení a obzvláště vhodná je tato bylinka pro malé děti a starší osoby.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: