Smil písečný květ - řezaný

Kód: D26/50
Neohodnoceno
od 45 Kč / ks

Zvolte variantu

Květ smilu písečného působí bakteriostaticky, zvyšuje vylučování žluči, mírní křeče a napomáhá látkové výměně. Ulehčuje při chronických zánětech dolních cest močových. Používá se k usnadnění odchodu hlenů z dýchacích cest při onemocnění dýchacích orgánů, kašli, zánětu horních cest dýchacích a průdušek.

Detailní informace

Hmotnost: 50 g
Objednáno | D26/50
45 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Objednáno | D26/250
138 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Objednáno | D26/1 K
424 Kč / ks

Detailní popis produktu

Hořčiny a třísloviny působí močopudně a podporují pocení, proto se smil využívá k léčbě revmatu, ledvin, při zánětu žlučníku a žlučníkových kamenech. Flavonoidy obsažené v rostlině mají rovněž antimikrobiální a dezinfekční účinek. Smil působí protizánětlivě při onemocněních močových cest a střev, používá se i při průjmu. V homeopatii se smil písečný používá mimo jiné na bolesti spojené s ischiasem.

Použití Smilu

Květ smilu písečného má dezinfekční účinky, působí proti bakteriím, zvyšuje vylučování žluče a napomáhá látkové výměně. Má schopnost mírnit křeče a pomáhá při chronických zánětech močových cest. Zevně je smil vhodný ke kloktání při zánětech mandlí a nosních dutin

Příprava Smilu

Nálev - čaj - připravíme zalitím jedné kávové lžičky sušeného květu 1/4 l vroucí vody, přikryté necháme 10 minut louhovat. Čaj pijeme mírně teplý několikrát denně. 

Dávejte si pozor!

Neužívat při ucpání žlučovodů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: