Mák vlčí květ

Kód: 124/50
Neohodnoceno
od 78 Kč / ks

Zvolte variantu

Mák vlčí je nejznámější rostlinou z čeledi makovitých. Jako planě rostoucí bylina dosahuje povětšinou výšky kolem 20-40 centimetrů. Výjimkou však nejsou ani jedinci kolem 80 až 90 centimetrů. Její lodyha je štětinatá a stonek málo větvený s drobnými chloupky po celé délce.

Detailní informace

Hmotnost: 50 g
Momentálně nedostupné | 124/50
78 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Momentálně nedostupné | 124/250
265 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Momentálně nedostupné | 124/1 K
898 Kč / ks

Detailní popis produktu

Vlčí mák se využívá v lidovém lékařství, léčitelství. Květy jsou také často využívány ve farmacii a v potravinářství jako barvivo. „Korunní lístky máku vlčího se již od dávné minulosti využívaly na léčbu plicních chorob a jako uspávací prostředek, ve středomoří se z nich vyrábí také sirup. Listy jsou však mírně jedovaté a hospodářským zvířatům, která je pozřou, můžou způsobit zažívací potíže.“

Přítomné alkaloidy mírně tiší bolest a způsobují uklidnění, rhoeadin vyvolává křeče. Při předávkování se otrava projevuje zvracením, únavou, bolestí břicha, v těžších případech se dostavují křeče a bezvědomí. Mák vlčí byl v minulosti užíván jako náhražka opia. […] Drogu je nutno skladovat v dobře uzavřených nádobách a ve tmě.

Mák působí tlumivě na dýchací centra, takže je oblíbeným prostředkem proti kašli nebo chrapotu a vůbec při chorobách dýchacích cest (angína, bronchiální astma, akutní katar průdušek). Občas se také přidává do sirupů nebo čajových směsí, převážně však jen pro zlepšení jejich vzhledu. Podávání květu nemá žádných kontraindikací ani nežádoucích účinků.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: