Lípa květ

Kód: D20/50
Neohodnoceno
od 72 Kč / ks

Zvolte variantu

Čaj z lipového květu údajně posiluje obranyschopnost organismu a působí preventivně proti chřipkovým infekcím. Rovněž se podává jako uklidňující prostředek při nespavosti a k uvolňování křečí. Uvolňuje nervové napětí a ulevuje při migrénách a bolestech hlavy.

Detailní informace

Hmotnost: 50 g
Objednáno | D20/50
72 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Objednáno | D20/250
237 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Skladem | D20/1 K
815 Kč / ks

Detailní popis produktu

Lipový květ je vyhlášený a všeobecně známý lék proti chřipce a s ní souvisejícími onemocněními. Jeho hlavní léčebnou vlastností je silný potopudný účinek a schopnost snižovat horečku. Má i odhleňující účinky, proto se přidává lipový květ do čajových směsí naprůdušky a proti kašli. Ředí krev, tím preventivně působí i proti zánětu žil, angíně pectoris a infarktu. Lípa je jemný, ale překvapivě silný uvolňující prostředek. Jak pomalu a dlouho lípa žije, tak působí i čaj z lipového květu. Můžeme ho pít jako univerzální, preventivní čaj, ale musíme ho pít trvale. Až po delší době se ukáže léčebná hodnota lípy v celé šíři. To ovšem nic nemění na osvědčeném použití krátkodobém nebo jednorázovém. 

Použití Lípy

Lipový čaj nám uleví při horečnatých infekčních onemocněních jako je chřipka, pomůže zmírnit dráždění ke kašli, působí močopudně a potopudně. 

Příprava Lípy

Nálev - čaj připravíme přelitím 1 lžíce květů lípy 1/4 l vroucí vody, přiklopíme a necháme 15 minut louhovat. Scedíme. Užívá se horké 3 – 4x denně. Může se přisladit medem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: