Kaštan květ

Kód: F58/50
Neohodnoceno
od 50 Kč / ks

Zvolte variantu

Účinné látky v kaštanu mají výrazný účinek na cévní stěny, které zpevňují a zvyšují jejich pružnost. Dále působí kaštan protizánětlivě a tlumí otoky - zejména otoky lymfatických žláz. Ovlivňuje poruchy periferního prokrvování - příznakem jsou studené nohy a ruce, i poruchy prokrvování koronárních cév na psychogenním podkladě. Pomocí kaštanu lze ovlivňovat i některé formy migrény. 

Detailní informace

Hmotnost: 50 g
Objednáno | F58/50
50 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Skladem | F58/250
149 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Objednáno | F58/1 K
474 Kč / ks

Detailní popis produktu

Přípravky z kaštanu mají i mírně antisklerotický účinek a můžeme je tedy použít k léčbě i prevenci mozkových příhod. Nálev z květů kaštanu usnadňuje odkašlávání a ulehčuje rozpouštění hlenů. 

Použití Kaštanu

Kaštan má protizánětlivý účinek, tlumí a odstraňuje otoky, zvláště lymfatické, a příznivě ovlivňuje pružnost a pevnost cévních stěn. Kaštan využíváme při léčbě hemoroidů, bércových vředů, křečových žil, při zánětu žil a při výskytu trombózy.  

Příprava Kaštanu

Nálev z květů - jednu čajovou lžičku přelijte 250 ml vroucí vody, přiklopte a nechte 15 minut vylouhovat. Užívejte 1x denně po jídle. Užívat jen velmi opatrně, větší množství může vyvolat otravu! Nálev z květů se někdy užívá na kožní záněty nebo slabší popáleniny. 

Dávejte si pozor!

Vzhledem k tomu, že účinky jírovce nejsou detailně prozkoumány, neměli by ho užívat děti, těhotné a kojící ženy a lidé s chorobami ledvin nebo jater. Jírovec se obvykle podává dlouhodobě, ale protože ve větších dávkách působí toxicky a ovlivňuje funkci nadledvinek, je vhodné léčbu vždy po 2 měsících na 1 měsíc přerušit. Při předávkování se mohou objevit příznaky otravy jako např. křeče, ztráta koordinace, zvracení, průjem, ochrnutí, dle některých zdrojů může dojít i k poškození ledvin a jater. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: