Chrpa květ s kalichem řez.

Kód: F5-20/88/1 K
Neohodnoceno
380 Kč / ks

Zvolte variantu

Dříve se květ chrpy používal při nechutenství, poruchách trávení, při zánětech spojivek a proti lupům. Dnes se chrpa přidává do směsí hlavně pro svoji krásně modrou barvu.

Detailní informace

Hmotnost: 1 kg
Vyprodáno | F5-20/88/1 K
380 Kč / ks

Detailní popis produktu

Chrpa je medonosná rostlina a často je využívána pro kosmetický průmysl. Léčivé účinkychrpy působí především v oblasti očí a to formou obkladu při zánětech a unavených očích. Dále se květům chrpy přisuzuje močopudný a žlučopudný účinek. Sušený květ se přidává do směsí pro lepší zažívání.

Použití Chrpy

Čaj ze sušených květů chrpy pomáhá tlumit otoky, působí močopudně a žlučopudně, je prospěšný při nemocech ledvin, pomáhá při nechutenství a příznivě ovlivňuje zažívání. Čistí krev, má detoxikační a mírné dezinfekční účinky a ulevuje při očních potížích

Příprava Chrpy

Nálev - čaj připravíme zalitím 1 lžičky sušené drogy 1/4 l šálkem vroucí vody, zakryté se nechá 15 minut vylouhovat, popíjí se 1 – 2x denně. Nálev na vnější použitípřipravíme zalitím 1 polévkové lžíce sušeného květu 1/4 l hrnkem vroucí vody, zakryté se nechá 10 minut vylouhovat. Po vychladnutí a přecezení používáme k obkladům očí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: