Proskurník kořen neloupaný

Kód: D18/100
Neohodnoceno
od 67 Kč / ks

Zvolte variantu

Proskurník obsahuje mnoho slizových látek, což ho v dnešní praxi předurčuje k léčení průdušek a celého dýchacího ústrojí. Je to prvotřídní lék proti kašli a kataru průdušek. Při tomto onemocnění působí velmi účinně, především u dětí. Používá se k usnadnění odchodu hlenů z dýchacích cest při zánětech sliznice dýchacích orgánů. Používá se i při průjmu. Zevně je proskurník vhodný ke kloktání při zánětech mandlí.

Detailní informace

Hmotnost: 100 g
Objednáno | D18/100
67 Kč / ks
Hmotnost: 250 g
Skladem | D18/1225/250
122 Kč / ks
Hmotnost: 1 kg
Objednáno | D18/1 K
380 Kč / ks

Detailní popis produktu

Sliz v obsažený v kořeni proskurníku chrání sliznice před škodlivými vlivy, proto tlumí kašel, ulehčuje odkašlávání a mírní dráždění sliznice. Užívá se při chorobách plic a průdušek, angíně, bolesti v krku, astmatu. Proskurník se osvědčil i při chorobách močových cest, ledvin či trávícího ústrojí. Pomáhá v léčení těžkých průjmů, ale i zácpy, neboť sliz mechanicky podporuje vylučování stolice. Zevně se užívá při popáleninách nebo poleptání, na abscesy, na špatně se hojící rány nebo na změkčení zatvrdlin. 

Použití Proskurníku

Slizové látky chrání sliznici před drážděním, proto se proskurník osvědčil i jako přísada do čajových směsí proti žaludečním a dvanácterníkovým vředům. Proskurník nikdy nevaříme ani nezaléváme horkou vodou, neboť teplem se nejúčinnější slizové látky ničí. Nejvhodnější je používat vlažný macerát, který při kombinaci s jinými bylinkami přilejeme do vychlazeného čaje. Můžeme ho též přidat do koupelí při kožních ekzémech.

Příprava Proskurníku

Sliz se nejlépe získá macerací 2 čajových lžiček v 1/4 l studené vody, v níž se dobře rozpouští. Doba louhování je 6 - 8 hodin. Macerát se lehce přihřívá. Při zánětu střev se připraví odvar z 20 g kořene proskurníku na ½ l studené vody, která se přivede k varu a nechá se 10 minut vylouhovat. 

Dávejte si pozor!

Čaj z proskurníku je velmi jemný a nemá nepříjemnou chuť, proto je vhodný i pro děti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: